.

O nás

Mateřská škola (dále jen MŠ) v Nové Horce je jednotřídní škola rodinného typu, s kapacitou 15 dětí ve třídě. Nabízí nadstandartní pobyty dětí venku - školní zahrada s terasou, 50 metrů od MŠ se nachází velké fotbalové hřiště, zámecká obora, vycházky v chráněné oblasti Poodří. Plnění celoročního projektu ekologické výchovy. V této klidné lokalitě zvládáme s dětmi veškeré přesuny do přírody bezpečně, bez rušné dopravy. Naše bezbariérová MŠ snadno zajistí integraci zdravotně postižených dětí. Zapsaný počet dětí ve třídě umožňuje individuální přístup při vzdělávacích aktivitách. Naším dlouhodobým záměrem je všestranný rozvoj dítěte s důrazem na soulad psychiky s tělesným zdravím.

O Vaše děti se starají

Vedoucí učitelka  Marta Hrbáček

učitelka  Ivana Medvecká

provozní personál Jana Czinegová

Jednou ze základních podmínek vývoje dítěte předškolního věku je vzájemně sladit a vyvážit potřebu svobody a potřebu řádu, protože jde o vzájemné podmíněné působení volnosti a disciplíny. Děti ale nemůžeme nekontrolovatelně ponechat samy sobě. Musí mít naši podporu ve své snaze být samostatné, poznávat hranice svých možností, prostoru, času apod. K tomu dětem v MŠ poskytujeme maximální prostor, možnost výběru a rozhodování.

DEN V MŠ

Denní režim má pravidelný rytmus a řád. Je však natolik flexibilní, že umožňuje organizaci činností během dne přizpůsobit potřebám dětí a aktuálním okolnostem. Plánovaná výchovně vzdělávací činnost může být kdykoli změněna podle nově vzniklé situace.

Děti jsou stále vedeny k dodržování společně dohodnutých pravidel. Volnost a osobní svoboda dětí je korigována nezbytnou mírou omezení, vyplývajícího z nutnosti dodržovat v mateřské škole potřebný řád a učit děti pravidlům soužití.

Prvotním úkolem mateřské školy je úspěšné zvládutí socializace dítěte, což zjednodušeně znamená zvyknout si na krátké odloučení od rodiny, žít v kolektivu vrstevníků, umět se prosadit i přizpůsobit.

Upozorňujeme rodiče, aby si své děti vyzvedávaly před 16 hodinou. V 16 hodin se MŠ zavírá.

DĚKUJEME

REŽIM DNE

• 6:00 hod - 8:00 hod      Ranní scházení, skupinové a individuální hry, hry v koutcích, přirozená cvičení,                                              cvičení na nářadí, zpívání, malování, modelování, kreslení, vyprávění,                                                                konstruktivní a manipulační hry, námětové hry
  • 8:00 hod - 8:50 hod      Hygiena, svačina