Co děti potřebují do MŠ

Aby se dětem v naší mateřské škole co nejvíce líbilo, je nutné, abyste je z domova vybavili následujícími věcmi:

• Přezůvky, nejlépe papuče s gumou a pevnou patou, pantofle nebo krosky jsou nevhodné
  • Náhradní spodní prádlo, ponožky, tričko - pro případ ušpinění nebo pomočení (i starší děti se mohou polít). Tyto věci prosím dejte do kapsáře nebo menší tašky, kterou zavěsíte v přihrádce dítěte.
  • Pohodlné oblečení do třídy - tričko s dlouhým nebo krátkým rukávem, tepláky, legíny nebo sukýnka ( prosím né džíny nebo podobné oblečení s páskem, která komplikuje převlékání)
  • Oblečení na pobyt venku - jiné oblečení, než má dítě určené do třídy a které si může případně ušpinit. Zejména při pobytu na zahradě, která se využívá během celého školního roku (s ohledem na počasí) v každém ročním období. V letním období je důležitá pokrývka hlavy. Je vhodné mít náhradní oblečení a obutí.
  • Pyžamo

AKTUALIZUJTE PROSÍM VYBAVENÍ DĚTÍ NA POBYT VENKU VZHLEDEM K NASTÁVAJÍCÍMU PODZIMNÍMU A ZIMNÍMU POČASÍ. VEN CHODÍME DENNĚ (NA RŮZNĚ DLOUHOU DOBU, PODLE PODMÍNEK), KROMĚ DNÍ, KDY JSOU NEPŘÍZNIVÉ PODMÍNKY (SILNÝ VÍTR, DÉŠŤ, ZHORŠENÁ SMOGOVÁ SITUACE...)

Věci mohou být starší, ale potřebujeme, aby odpovídaly aktuální velikosti dětí (přiměřeně dlouhé rukávy, nohavice, velikost obuvi) a aby byly funkční zipy. Prosíme velikosti aktuálně kontrolujte.

V případě střídání teplot venku přivítáme různé oblečení i obutí (dětem doporučíme to vhodné podle aktuálního počasí).

Rukavice - děti, které umí samy oblékat prstové, ať je mají, děti, které si prstové rukavice oblékat samy neumí, vybavte palčáky, je vhodné připravit na zimu do školky rukavice tenčí, vlněné, i šusťákové (pokud napadne sníh).

Prosíme, aby mělo vaše dítě všechny věci označené. Předejdete případné ztrátě či záměně. Denně prosím kontrolujte, mají-li děti všechny věci v pořádku.

Zároveň je třeba si uvědomit, že děti vedeme k samostatnosti a velmi často pracujeme s tuší, nůžkami, barvami apod., z těchto důvodů dávejte takové oblečení, které z větší části zvládnout samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit. Pro přehlednost a lepší orientaci dětí i pedagogů ukládejte oblečení pro pobyt ve třídě a venku - do přihrádek v šatně. Oblečení, které nechcete, aby dítě v MŠ používalo (z důvodu ušpinění) vložte do tašky na věšák v šatně spolu s náhradním oblečením, neboť nehoda se může stát v každém věku.

Hračky a mazlíčci

Ve školce máme dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky z domu (neručíme za jejich poškození ani ztrátu). Často jsou hračky z domu i předmětem konfliktu. Výjimkou může být plyšová hračka, na kterou je dítě citově vázáno při usínání a při vzpomínce na rodiče. Prosíme, zvažte, jakou hračku dovolíte dítěti přinést do MŠ.